Układy wydechowe

Układy wydechowe samochodów to szczególnie podatne na korozje i uszkodzenia mechaniczne elementy podwozia. Zagrażają mu nie tylko czynniki zewnętrzne takie jak wilgoć, sól czy nierówne drogi, ale również woda skraplająca się w jego wnętrzu. Dlatego też tłumiki samochodowe bardzo często ulegają uszkodzeniu.

Sygnałem, który może zaalarmować nas o tym, że układ wydechowy naszego samochodu jest uszkodzony będzie zdecydowanie głośniejszy dźwięk wydobywający się z tłumika. Mała dziurka w układzie wydechowym jest najczęściej informacją o tym, że tłumik jest już przegnity i zaczyna się powoli rozpadać.

W takiej sytuacji konieczna jest szybka naprawa tłumika, ponieważ niesprawny układ wydechowy może być podstawą do zatrzymania przez policję dowodu rejestracyjnego samochodu. Dlatego też, jeżeli zauważą Państwo, że samochód nagle zaczął pracować głośniej, nie czekajcie i zgłoście się do warsztatu Auto Mix.

W przypadku wykrycia usterki układu wydechowego możemy zaproponować Państwu dwa rozwiązania:

  • Wymianę uszkodzonego tłumika bądź całego układu wydechowego
  • Naprawę uszkodzonego tłumika poprzez zaspawanie dziury

Naprawa tłumików to usługa, którą wykonujemy od lat, dzięki temu wiemy jak przywrócić układ wydechowy Państwa samochód do dobrej kondycji. Jeżeli tłumik w Państwa samochodzie uległ awarii to zapraszamy do kontaktu. Usuniemy tę usterkę najszybciej jak będzie to możliwe!Układy wydechowe
Układy wydechowe